Bandırma Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı ev sistemlerinde Dünya markası Hager Ots Mühendislik farkı ile sizlere sunulmaktadır. Hager'in Akılla Bina Otomasyon kurulumu ve satış sonrası teknik destek hizmetlerinde çözüm ortağınız yine Ots Mühendislik'tir. Yani akıllı bina sisteminizdeki olası sorunların çözümü firmamızca sağlanmakta olup şehir dışından servisin gelmesini beklemiyorsunuz.

Akıllı EV ?

Akıllı ev ve otomasyon yazılımı IOS & Android uygulaması, gelişmiş yazılım özelliği sayesinde tüm sistemin entegre çalışmasına yardımcı olur. Aydınlatmalar, Klima, Kombi ve diğer sayabileceğimiz tüm yaşam ihtiyaç sistemlerini kontrol eder, enerji tasarrufu için optimize eder, senaryolar ve zamanlayacılar kullanır. Sizin isteklerinizi yerine getirir. Konfor, güven ve prestijiniz için çalışır. Evinizi binlerce kilometre uzaktan tek bir dokunuşla kontrol edebilirsiniz...

Akıllı Bina Otomasyonları

Sürdürülebilir Yaşam Kalitesi

Tek bir ekran ve/veya birkaç anahtar ile evinizin IQ’sunu yükseltip, kendi kendini yönetmesini sağlayabilirsiniz. Evde olmadığınız zamanlarda dahi ışığı, ısıtma-soğutma sistemini, jaluzileri ve alarm sistemini kontrol edebilirsiniz. Bu sayede evinizin sizinle aynı şekilde düşündüğünü bilir ve kendinizi huzurlu hissedersiniz. Birbirinden kullanışlı tüm bu fonksiyonları mevcut tablet, telefon ve bilgisayarlarınız üzerinden denetleyerek konforu yönetebilirsiniz.

Konfor elinizde

Aydınlatma, jaluzi kontrolü gibi işlevlerin kolayca çalıştırılmasının yanı sıra, iklimlendirme kontrollerini termostatlı anahtarlar üzerinden yapabilirsiniz. Bu sayede evinizin her ayrıntısını yüksek standartlara göre tasarlayabilir; akıllı evinizin konforunu sürebilirsiniz.

Güvende olun

Dışarıda iken dahi evinizi kontrol edebilirsiniz. Hatta zaman zaman değişen ışık düzenleri ve kendiliğinden kapanan panjurlar ile evde birilerinin olduğu izlenimi verebilir, bu sayede kendinizi güvende hissedersiniz.

Tasarruf edin

Sensör ve akıllı anahtarlar sayesinde daha az enerji tüketerek, her oda için ayrı sıcaklık profilleri oluşturabilirsiniz.

Hangi odanın ne kadar ısınması ya da soğuması gerektiğini ayarlayarak iklimi ihtiyaca göre belirleyebilirsiniz. Güvenli ve konforlu hayatın tadını çıkartırken enerjiden de tasarruf edersiniz.

Rahat olun

İstediğiniz an evinize erişim sağlayarak gözlemleyebilirsiniz. Tüm pencereler kapalı mı?

Ütüyü prizde unuttuğunuzu mu düşünüyorsunuz?

Uzaktayken bile evinize erişim sağlayarak, fonksiyonları gözlemleyebilirsiniz. Sensörler fırtınaları veya aşırı güneş ışığını algılayarak panjurları ve jaluzileri otomatik olarak indirdiği için evinizden uzaktayken de rahat olabilirsiniz.

Hager Akıllı Ev Sistemleri Teknik Özellikleri

 • 8 Aydınlatmanın münferit yada senaryo bazlı toplu olarak Aç/Kapat kontrolü.
 • Salon klima sisteminin oda bazlı dokunmatik ekrandan yada uzaktan cep telefonundan Aç/Kapat kontrolü.
 • B.IQ çelik KNX termostat ile yerden ısıtma(kombi) kontrolü.
 • Genel elektrik Aç/Kapat.
 • Otomatik su vanası Aç/Kapat
 • Alarm sisteminde; su basma, duman, pır, mayetik kontak ile alarm izleme
 • IP Tabanlı intercom sistemi ile site, bina, daire girişiniz ile sesli ve görüntülü konuşma imkanı
 • Bina çevresindeki güvenlik kameraları intercom cihazları üzerinden görüntülüyerek çevre güvenliğizin, otoparktaki aracınızın veya oyun parkındaki çocuğunuzun izlenmesi
 • Konfor ve güvenlik sisteminin mobil cihazlar (IOS&Android) üzerinden uzaktan yönetimi ve izlenmesi
 • 10.1" Tasarım dokunmatik ekran
 • Site aidat duyurularının dokunmatik ekrandan yayınlanması
 • Site hizmetleri genel duyurularının dokunmatik ekrandan yayınlanması
 • Hava durumu ve anlık para piyasa bilgilerinin dokunmatik ekranınıza taşınması
 • Bireysel duyuruların dokunmatik ekranda yayınlanması

Anahtar-Priz Sistemleri

Kusursuz Yerleşim

Anahtar sistemleri ve prizlerin hangi mantığa göre belirli seviyelerde yerleştirildiğini hiç düşündünüz mü? Belki de hiç vakit ayırıp düşünmediğimiz bu sistemlerin konumu bizler için önemli bir detay içermekte. Kullanım kolaylığı, güvenlik ve konfor…

Hepsi belirli bir mantığa göre yerleştirilen anahtar sistemleri ihtiyaçlar doğrultusunda konumlandırılmaktadır. Örneğin; rahat işlem yapabilmek için kontrol paneli göz hizasına yerleştirilirken anahtarlarda hızlı erişimi sağlamak için elin en kolay ulaşabileceği seviyede yerini alır. Prizler ise yaşam alanlarının dekorasyonlarına uyum ve güvenlik için zemine yakın yerlere konumlandırılır.

Berker B.IQ Gerçek Paslanmaz Çelik ve Alüminyum Güvenli ve Güçlü Duruş

Konfor ve teknolojiyi bir arada sunan Berker B.IQ, yaşam alanınıza estetik katarken aynı zamanda KNX sistemi ile aydınlatma, perde/panjur, müzik, ısıtma ve soğutma gibi farklı fonksiyonları sadece tek bir anahtar üzerinden kontrol ediyor. Üstün tasarım ödüllü Berker B.IQ ile tüm kontroller artık çok daha kolay... Yeni alüminyum gövdesiyle güçlü bir duruş sergileyen Berker B.IQ, teknolojinin derinliklerini hissettirirken aynı zamanda sade bir tasarımın tamamlayıcısı oluyor. Berker B. IQ ile konforun ve teknolojinin keyfini çıkarın.

Tamamen Sıradışı...

Konfor ve teknolojiyi cam konseptiyle bir arada sunan Berker B.IQ, yaşam alanlarınıza estetik katıyor. Berker KNX sistemi ile aydınlatma, perde-panjur, müzik, ısıtma ve soğutma gibi birbirinden farklı fonksiyonlar sadece tek bir anahtar üzerinden kombine ediliyor. Üstün tasarım ödüllü Berker B.IQ ile tüm kontroller artık çok daha kolay.

Sade ve Etkileyici Tasarım

Berker B.IQ Pure, sade ve güçlü tasarımıyla, yaşam alanlarınızda konfor ve teknolojiyi yaşatır. Berker KNX sistemi ile aydınlatma, perde-panjur, müzik, ısıtma ve soğutma gibi farklı fonksiyonları sadece tek bir anahtar üzerinden kombine etmek mümkün. Üstün tasarım ödüllü Berker B.IQ ile tüm kontroller artık çok daha kolay.

Teknolojiye Zarif Bir Dokunuş

Teknolojinin derinliğini kullanım kolaylığı ile birlikte sunmak bir sanattır. Bu sanatın kusursuz bir yansıması olan Berker TS Sensor’un pürüzsüz, neredeyse tamamen duvarla bütünleşmiş cam yüzeyi sayesinde ışığı, jaluzileri, müziği, ısıtma ve soğutmayı, sadece tek bir dokunuşla kontrol etmeniz mümkün. Tüm bu fonksiyonlar, yazı ya da simge şeklinde cam yüzeye işlenebilir. Siz nasıl isterseniz…

Göz Alıcı Yeni Renk ve Malzeme Seçenekleri

Etkileyici tasarımlar sunan Berker, yepyeni malzeme, renk ve anahtar programları ile birçok alternatif oluşturuyor. Yüzeylerin eşleşmesi ve ürünlerin birbiriyle kombinasyonunu mümkün kılan yepyeni seçenekler, tamamen isteğe bağlı olarak şekillendirilebiliyor.

Teknoloji ve Asaletin Buluşması

Tasarımıyla göz kamaştıran Berker TS serisi, işlevselliğiyle de dikkat çekiyor. Mekanların aydınlatılmasında kullanılabilen seri, ayrıca KNX ve RF uygulamalarında da kullanılabiliyor.

Işığı Açmanın Büyüleyici Yolu

Her yaşam stilini göz önünde bulundurarak tasarımlarımızı şekillendiriyoruz. Mekanların aydınlatılmasında kullanılan Berker TS serisi ile tek bir dokunuş sayesinde, ışığın en güzel halleri evinizde hayat buluyor. Berker TS’nin dört farklı renkteki Swarovski kristalleriyle, en özel anlarınız daha aydınlık olsun…

Tek Bir Dokunuş Yeter

Yuvarlak hatlı cam yüzey üzerine teknolojinin en zarif yansıması R.1 Touch Sensor sayesinde tek bir dokunuşla evinizi kontrol altına alabileceksiniz. Berker R.1 Touch Sensor, ayrıcalıklı tasarımın yanında sağladığı kullanım kolaylığı ile hayatı güzelleştirecek…

Eviniz Kontrol Altında

Keskin hatları ve cam yüzeyinin yarattığı elegan duruş ile tasarım harikası R.3 Touch Sensor, Berker KNX sistemi ile birleşerek evinizi kontrol altına alıyor. Şık ve ayrıcalıklı tasarımının yanında kullanım kolaylığını da sunan R.3 Touch Sensor ile teknolojiye dokunun…

Klasik Çizgilere Modern Dokunuşlar

Berker, R.1 serisi ile klasik anahtar formlarına bir yenisini daha ekliyor. R.1 serisi, yuvarlak hatları ve kontürlü çerçevesiyle farklı olmayı Berker tarzıyla yansıtıyor. Fonksiyonel renk ve materyal alternatifleriyle tüm konut ve mobilya projeleri için ideal ve estetik çözümler sunuyor.

Keskin ve Dairesel Tarzın Mükemmel Uyumu

Berker R.3, dairesel kenarlı keskin çerçeve ile kombine edilerek özel bir tarzda birleştiriliyor. Berker R.3 ile ideal mimari çözüm ve kolay montaj özelliği bir arada sunuluyor. Farklı renk / materyal alternatifleriyle de her konsept ve beğeniye uygun, şık seçenekler bulunuyor.

Sofistike...

Bir anahtar duygularınızı harekete geçirebilir mi? Berker Serie R.Classic ile bu sorgulamaya bir yanıt bulabildiğimize inanıyoruz. Berker Serie R.Classic: Yuvarlak yarıçapı, dört farklı özel materyali ve sade, düz döner düğme tasarımıyla, çağdaş bir şekilde klasik yuvarlak anahtar serilerini yeniden yorumluyor. Özellikle sofistike ambiyans arayanlar için...

Zamana Meydan Okuyan Bir Tasarım

Eski zamanların klasik şıklığına bugünün teknolojisini ekleyerek nostaljinin derinliklerini hissettiren tasarımlar…

Almanya’nın en köklü porselen markası Rosenthal ile iş birliği sonucu tasarlanan 1930 porselen serisi, klasik çevirmeli anahtar tarzını üstün teknoloji ile buluşturuyor. Özellikle restorasyon çalışmalarında eski mimarı yapıyı bozmadan yenilik yapan mimarların tercihi olan bu seri aynı zamanda ev otomasyon sistemine de uyumlu hale getirilebiliyor..

Her Daim Popüler...

Keskin ve düz hatlı tasarımıyla öne çıkan Berker K.1’in yüksek parlaklığı, bu seriye ayrı bir zarafet kazandırıyor. Zamana meydan okuyan bir tasarım anlayışını yeniden yorumlayan Berker, birçok yapı üstadı ve mimarın hayalini süsleyen, kusursuz düz hatlı ve her daim popüler bir estetik anlayışını beğeninize sunuyor.

Sade Şıklık

Sade ve modern hatlarıyla net bir duruş sergileyen Berker K.5, üst düzey tasarım kalitesiyle sofistike bir görünüm yaratıyor. Paslanmaz çelik ve yeni alüminyum versiyonu ile kusursuz düz hatları parlaklıkla birleştirilen Berker K.5, konforu evinize taşıyor.

Kusursuz Kombinasyon

Gerçek alüminyumdan üretilen Berker B.3 metalin yumuşak parıltısı ve sade tasarımı ile büyülüyor. Göz alıcı görüntüsü sayesinde, ortamlara zamanın ötesinde bir estetik katar.

Çok Yönlü Eşsiz Tasarım

Aradığınız eşsiz tasarım çizgisini Berker Q.1’in olağanüstü kutup beyazı ve antrasit plastik malzemesi ile yumuşak ve yuvarlak çizgilerinde bulabilirsiniz. Eşsiz yüzeyi ve dayanıklı malzemesi sayesinde ile iç ve dış mekanlarda istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Pürüzsüz ve Çekici

Berker Q.3’ün net tasarım çizgisi, çizilmeye dayanıklı yüzeyi sayesinde ekstra koruma sağlar. Kullanımı son derece kolay ve pratik olan Berker Q.3, üretiminde kullanılan kadifemsi malzemesi ile modern bir görünüme sahiptir. 

Mobilya, Laboratuvar, Tekne, Karavan... Her Alana Minimal Boyutta Alternatif Çözümler

Modern tasarım çeşitliliğiyle ihtiyaçlarınızı mükemmel bir şekilde karşılayan Berker İntegro, küçük yapısı sayesinde birçok sisteme kolayca entegre edilebilmektedir. Boyutunun verdiği avantaj sayesinde oldukça az bir yer kaplar.

Minimal yapıda olma özelliği, mobilya, tekne ve laboratuvar gibi özel kullanım alanlarında Berker İntegro’yu akla gelen ilk tercih yapmaktadır. Berker İntegro, küçük olduğu kadar kullanışlı olan tasarımı sayesinde, 2’li ya da 3’lü çerçeve kombinasyonlarıyla her mekanda istediğiniz şekilde kullanılabilmektedir.

Son Derece Güçlü

Berker W.1 kendi kendini temizleyebilen ilk su geçirmez anahtar olarak hijyenik ve fonksiyonel bir görünüm sunuyor.

Balkon, teraslar gibi açık alanlarda kullanılırken kutup beyazı gibi eşsiz bir renk seçeneği sunuyor.

İsteğe bağlı ışıklı çerçeveleri ile her geceleri dahi garaj veya bahçelerde görünür olması sağlanıyor.

Mükemmel ve Büyüleyici

Bazı ürünler farklı mekanlarda ve zamanlarda kendi üstün özelliklerini göstermek ve şov yapmak ister; bazıları ise özel dizaynlarının yanında daha çok işlevsellikleri

ve teknik kabiliyetleri ile bulundukları mekanları koruyup kontrolüne alır. Bizim KNX uyumlu anahtarlarımız daha çok ikinci kategoriye giriyor. İstenildiği zaman kendi aralarında değişiklik yapabilmeleri onları çok daha elverişli ve kullanıcı dostu hale getiriyor.

Hager Referansları

2016 Ürün Kataloğumuz